top of page

Novinky a trendy v kuchyních

Kam směřují trendy v realizacích kuchyní? To nám ukázal nedávno proběhlý milánský veletrh Salone del Mobile, jehož součástí byla letos výstava EuroCucina.


Stále platí, že kuchyň musí být funkční, skvěle vypadat, být plná moderních technologií a zároveň se snadno udržovat. Je možné, že se doba covidová podepsala na určité změně, jelikož jsme v kuchyni strávili mnohem více času, než v letech minulých. Je jím propojení a splynutí s obytnou zónou. K tomu slouží jednak elegantní provedení kuchyně s využitím skla nebo přírodního kamene, a také uzavírací segmenty, díky nimž se kuchyně téměř ztrácí.


Dále jsme si povšimli trendu použití robustních desek z přírodního kamene na kuchyňských ostrůvcích v kombinací se dřevem s jemnými drážkami. Skříňky byly často viděny v provedení z kouřového skla v kovových rámech či z tenkých laminátových desek.

Propojení obývací a kuchyňské zóny je pak dotvořeno použitím identických materiálu v obou zónách. Návrat hlásí skřínky typu sekretáře v provedení ze skla, jež působí jako propojovací prvek.Objevily se i novinky v rozložení pracovních zón, např. do tvaru písmene H.

Pro oživení se tu a tam objevuje zajímavá barva. Nejčastěji zemité tóny.

Oddělení kuchyňských spotřebičů od hlavní hmoty.


 

Veletrh byl pro nás velice inspirativní a budeme se těšit, až své zkušenosti využijeme při tvorbě nových projektů.

Některé další zajímavosti naleznete ve fotogalerii.
Poslední novinky
Archív novinek
Hledat podle štítků
Zatím žádné štítky
Následujte nás
  • Facebook Basic Square
  • Pinterest Classic
bottom of page