top of page

Chytré technologie v domech a bytech

  V dnešní moderní době se moderní technologie stávávají neodmyslitelnou součástí života. Mobilní telefony máme s sebou na každém kroku. Chytré technologie čím dál více také pronikají do našich domovů. 

  Náš ateliér nemůže zůstat pozadu. Zabýváme se navrhováním a projektováním chytrých budov. Spolupracujeme i s Asociací chytrého bydlení (nezávislé sdružení odborníků a firem, jejichž cílem je osvěta inteligentních budov a jejich technologií).

  Vytvořte si s námi svůj chytrý domov! Usnadněte si život ve svém budoucím domě a myslete na inteligentní elektroinstalaci již při projektování svého budoucího domu. Nechejte si navrhnout řešení na míru podle Vašich představ a možností. 

Co jsou chytré technologie a chytré bydlení?

  Cílem konceptu chytrého bydlení je domácnost, která slouží podle přání uživatele, a přitom poskytuje vysoký komfort, bezpečí, přehled a významné provozní úspory. Díky vzájemné spolupráci technologií a praktickým funkcím, má uživatel méně starostí a více času na zábavu.

Technologie v domě si rozumí

  Všechny spotřebiče a zařízení –  světla, topení, žaluzie/rolety, domácí spotřebiče, AV technika, zabezpečovací technika, dveřní komunikace, meteostanice, rekuperace a další – komunikují a spolupracují v jednom systému.


Základem chytré domácnosti je inteligentní elektroinstalace.

  • Bezpečí

Chytrá domácnost rozšiřuje funkce zabezpečovacích a přístupových systémů, zapojuje je do spolupráce s dalšími zařízeními v systému a zaměřuje se na prevenci před vznikem nebezpečných situací nebo škod.

  • Úspora

Chytrá domácnost efektivně hospodaří s energiemi a tím snižuje provozní náklady. Přináší tak úspory za vytápění, klimatizaci,  osvětlení a provoz spotřebičů. Umožňuje sledování a kontrolu spotřeby energií.

  • Přehled

Celou domácnost máte pod kontrolou z chytrého telefonu, tabletu nebo smart TV, ať jste doma, na služební cestě či na dovolené.

Zaujal Vás koncept chytré domácnosti? Neváhejte nás kontaktovat.

Více informací a článků najdete v seriálu Asociace chytrého bydlení Stavíme CHYTRÝ DŮM v sekci Zajímavosti.

bottom of page